envelop
loading
phone

+420 730 897 041

locale

Pod Brentovou 555/6, Praha 5

Centrum terapeutické péče o děti s autismem a poruchami chování

noimage
Facebook archiv novinek

Kraniosakrální terapie

Kraniosakrální terapie je velmi jemná celostní metoda, jejíž cílem je ošetřit systém membrán a tekutin v těle. Umožňuje jemným působením na kosti a tkáně vyvážení pohyblivosti jednotlivých lebečních kostí a navozuje uvolnění mozkových a míšních blan a tím celého těla. 

Možnosti použití

Jak terapie probíhá?

V leže na lehátku nebo matraci v oblečení. Ošetření je v klidném a pomalém tempu s jemnými doteky na nohou, břichu, hlavě. Klient se dostane do relaxovaného, meditativního stavu, podle citlivosti může (ale nemusí) vnímat teplo, brnění, proudění energie, vidět obrazy, cítit emoce.

Jak kraniosakrální terapie pracuje?

Vychází z předpokladu, že zdraví je přirozený stav a tělo má schopnost se do tohoto stavu navrátit. Tělem zde rozumím vše od pevných částí (kosti, svaly, fascie, orgány, atd.) přes tělní tekutiny i toky energie uvnitř i vně fyzického těla. Vlivem života – stresem, fyzickým zatížením, oslabením, jednostrannou námahou, úrazy, nedostatkem odpočinku a pod. – je stav přirozeného zdraví narušen a v těle vzniká omezení a napětí.

Kraniosakrální terapie používá pro diagnostiku pulsaci mozkomíšního moku v těle. Ten se pohybuje uvnitř systému membrán, který se táhne od lebky (krania) přes páteř až ke křížové kosti (sacrum). Pohybem mozkomíšního moku vzniká rytmus, který se přenáší přes fascie (obaly svalů a orgánů) a je hmatný na celém těle, podobně jako tep a dech. Stav kraniosakrálního rytmu a jeho odchylky slouží k určení aktuální vitality a zdraví klienta a také k nalezení oslabených a napjatých míst v těle. Pomocí celé škály velmi jemných technik (doteků) a navozením klidového stavu pak terapeut komunikuje s tělem, jeho energetickými strukturami, podporuje tělu vlastní vitalitu a dává impuls k aktivování sebeuzdravných procesů.

Info o ceně zde v CENÍKU.

Tento web používá ke správné činnosti cookies. Rozumím

Napište nám

zavřít
E-mail: